Daha önce ilanlarında kadınlar için erkeklerden ayrı havuzları bulunduğunu belirterek hedef kitlelerine seslenen ‘Tesettür’ otelleri şimdi ilanlarında, gösteri yapan sanatçılar ile konser verecek şarkıcıların adlarına yer veriyorlar.

Otellerin iç turizm pazarından daha çok pay alabilmek için başlattığı sanatçı programlı, konserli tatil uygulamasına kadın ve erkekler için ayrı havuzlar sunan ‘Tesettür’ otelleri de uydu.
Daha önce ilanlarında kadınlar için erkeklerden ayrı havuzları bulunduğunu belirterek hedef kitlelerine seslenen ‘Tesettür’ otelleri, şimdi ilanlarında, gösteri yapan sanatçılar ile konser verecek şarkıcıların adlarına da yer veriyorlar.
Hizmet yelpazesi genişliyor
Zaman, Türkiye ve Yeni Şafak gibi gazetelere verilen ilanlar ile “Türbanlı” diye tanımlanan kesime ulaşmayı hedefleyen oteller, ilanlarında daha önce yalnız kadın-erkek havuzlarının ayrı olduğunu söyleyerek mesajlarını verirken, son dönemde ilanlarda tesis içinde erkek ve kadınlar için ayrı mescit bulunduğunu da belirtmeye başladılar.
Diğer tesislerde bir süredir görülen gösterili/konserli tatil programının en geniş kapsamlısını Didim’deki Caprice Palace sunuyor.

Bayanlara özel tekne turu
Caprice Palace’ta hergün biri olmak üzere Pazartesi, Salı ve Cuma günleri Hüner Coşkuner, Mahsun Kırmızıgül ve Berdan Mardini konser veriyor. Caprice Palace ilanlarında Hüner Coşkuner’in her Çarşamba ayrıca bayanlar matinesi olduğu belirtiliyor.
Caprice Palace ayrıca bayanlara özel tekne turları da düzenliyor.
‘Tesettür’ otelleri arttı
‘Tesettür’ oteli olarak tanımlanan tesislerden Selçuk’taki Burc Club’te ise Nazım Şov var. Otel, geniş profesyonel ekiple gece gündüz şovlar ve canlı müzik olanağı bulunduğunu söylüyor.
Aynı müşteri kitlesine seslenen Çeşme Çiftlikköy’deki Club Familia Çeşme’de ise müşterilere her çarşamba Turgay Başyayla konseri veriliyor.
Bu arada ilanlarında kadın-erkek havuzunun ayrı olduğunu belirten tesis sayısında artış olduğu dikkat çekiyor.

Kadın-erkek havuz/plajı ayrı olan oteller

Caprice Palas-Aydın/Didim
Club Familia-İzmir/Çeşme
Club Asya-İzmir/Karaburun
Club&Hotel Karaburun-Antalya/Alanya
Andriake Hotel-Antalya/Demre
Burc Club&Hotel-İzmir/Selçuk
Cam Cam Tatil Köyü-Aydın/Kuşadası
Club Samira-Antalya/Alanya
Eda Garden Tatil Köyü-İzmir/Çeşme
İlay Alanis Otel-Antalya/Alanya
İonia Otel-İzmir/Çeşme
Ömer Thermal&Otel-Afyon
Roza Resort Thermal&Otel-Nevşehir/Kozaklı
Sah-İnn Suit Otel-Antalya/Alanya
Saruhan Termal-Altıoluk/Güre
Soydan Termal&Otel-Afyon/Gazlıgöl
Yeni Meltem Tatil Köyü-İzmir/Çeşme

Advertisements