Kemer’in ne kadar güzel olduğunu ve mutlaka ziyaret edilmesi gereken bir yer olduğunu ve çeşitli güzelliklere sahip olduğunu daha önceden belirttik şimdi ise Kemer’i ayıran bazı özellikleri ele alacağız.

Kemer Antalya’nın bir tatil ilçesidir.Kemer’in eşsiz denizi güzel ve mavi bayraklı plajları diğer tatil yörelerinde olmayan özellikler arasındadır.Diğer tatil bölgelerinde de deniz bulunabilir fakat Kemer’in denizi hem temiz hemde oldukça ilgi çekicidir.

Kemer sadece deniz turizminden değil ayrıca tarih turizminden de kazanır.Kemer’in oldukça geniş ve bir çok böglede olmayan bir tarihi vardır.Bu tarihte yaşayan bir çok devletten kalama çeşitli yapılar hala günümüzde Kemer’de ziyaretçilerin görücülüğünde yer almaktadır.

Kemer’de bu iki aktivitenin yan yana olması önemli bir özelliktir.Antalya’nın tatil bölgeleri hariç diğer bölgelerde bu tarz iki özellik az rastlanır niteliktedir.

Ayrıca Kemer hem ulaşım ağı bakımından hem de yatırımalr açısından gelişmiş bir bölgedir.Kemer’e ulaşım hem kara yolu hem deniz yolu hemde Antalya sayesinde hava yolu şeklinde sağlanmaktadır.

Kemer yatırımcılarında oldukça ilgisini çektiği için bölgede bir çok işletme ve eğlence merkezleri bulunmaktadır.Kemer’de eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar devam eder.

İşte bu özellikler Kemer’i diğer bölgelerden ayırır.

Advertisements