Foça bir turizm bölgesi olduğu için ulaşım konusunda çok iyi standatlara sahip olması gerekmektedir.Bu yüzden Foça’ya son yıllarda oldukça fazla yatırım yapıldı ve Foça’ya ulaşım koşullarında son derece iyileştirilmiştir.Foça’ya ualşım çevre illerden ve İzmir’den kara yolu ile sağlanmaktadır.Daha uzak bölgelerden Foça’yı ziyaret etmek isteyenler ise öncelikle hava yollarını kullanarak İzmire buradanda kara yolu ile Foça’ya kolayca ulaşabilir.

Foça’ya bir farklı ulaşım türüde deniz yolu iledir.Fakat bu çok fazla tercih edilmektedir.Bunun nedeni ise genelde maddi sebepler olmaktadır.Fakat bunu seçen kişi sayısı az sayılmaz.Bölgeye deniz yolu ile gelen maddi durumu iyi insanlardır.Deniz yolu oldukça eğlencelidir ve sizlere bir çok doğal güzelliği görmenizi sağlar.

Teknelerde düzenlenen bir çok eğlence faaliyetinin yanında bölgeye ulaşım sırasında uğranan onca koyuda eklersek oldukça güzel bir faaliyet ortaya çıkmaktadır.

Bir bölge turizm bölgesi ise oraya ulaşım koşullaro bölgenin gelişmişliğini yansıtmaktadır.Bu yüzdne turistler buna oldukça dikkat etmektedir.

Advertisements