Kemer’de bir çok gezilecek yer bulunmaktadır.Bölgede genelde doğal güzellikler tercih edilmektedir.Bu güzellikler sayesinde bölge bir çok turiste dolayısıyla gelire sahip olmaktadır.

Kemer’in en güzel yanı doğanın verdiği güzelliklerdir.Kemerde ormandaki ağaçlar gölgesinde denize girebilirsiniz bunun verdiği tadı birçok bölge size veremez bu nedenle Kemer diğer tatil bölgelerinden farklıdır.

Ayrıca Kemer’in tarih açısındanda önemli bir güzelliği vardır.Bölgede bulunan Olympos Antik Kenti bölgeye ayrı güzellikler katmaktadır.Olympos Likyalılar zamanında kurulan bir antik kentir.

Bölge doğal yapısı nedeniyle uzun yıllar korsanlara ev sahipliği yapmıştır.Bölgenin mitolojik bir tarihide vardır.Ayrıca Olympos 4 km’yi bulan sahili ile de gayet çekici durmaktadır.

Ayrıca bölgede eski zamanlarda su ihtiyacının giderilmesi için yapılan su kemerleride günümüze kadar korunmuştur.Bu kemerlerde Roma tarzı inşaa şekli görülmektedir.

Kemer’de Beldibi gibi yerleşime ilk geçilem dönemlere ait olan kalıntıları koruyan mağaralarda bulunmaktadır. Bu mağaralar Kemer’e giden herkesin mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır.

Kemer’de bir çok koyda bulunmaktadır.Eğer tatil için Kemer’i seçti iseniz mutlaka bu koyları ziyaret etmelisiniz.

Advertisements