Astral seyahat; Dharma Ansiklopedisinde şu şekilde tanımlanmıştır;Teozofide ve okültizmde, kimilerinin “esiri beden kimilerinin de astral beden adını verdikleri ‘seyyal maddelerden oluşan bedenin, fizik bedenden geçici olarak ayrılıp başka mekanlarda dolasmasıdır.Astral seyahat sirasinda yasanilanlar, bazen rüya seklinde hatırlanır. Fakat rüyaların hepsi astral seyahatlerden ibaret değildir.Astral seyahatteki biri için, duvar gibi fiziki nesneler ve uzaklık, birer engel oluşturmaz. Bir anda çok uzağa gidebilir ve vibrasyon hızı yüksek maddeler düşük maddelerin içinden degisime uğramadan geçebildikleri için, kapı, duvar gibi her türlü fiziki nesnenin içinden geçebilirler.
Astral seyahat ile geçmişe yada geleceğe gitmek, hatta akaşa kayıtlarına ulaşmak mümkündür. 

S : Astral Seyahatte gördüklerimiz Rüya mi? gerçek mi?
C : Asatral Seyahatin 3 kademesi vardir bunlardan biri Rüyalar Alemidir, eger bu tarafta geziyorsaniz gördükleriniz çok mantikli ve gerçekçi seylerin haricinde olagan disi olaylar yada cisimlerde görebilirsiniz ama bunlar rüya degil sizin bilinçaltinizdaki korkularin, isteklerin, begeni, arzu istek, hatta seçimlerinizin bedenlenmis halidir, kisacasi gördükleriniz düsüncelerinizin görünür halde olmasidir. Buda zaten Astral Seyahatin en ayirt edici özelligidir.

S : Astral Seyahat tehlikelimidir?
C : Her insan uyudugunda astral bedeni vücudundan ayrilir, bilinçsizce rüyada gezmek islek bir caddede gözleri bagli olarak gezmek gibidir (yinede bir tehlikesi yoktur) Astral Seyahat sirasinda bilincimizle gezdigimiz için seçme hakkimiz vardir ve ayni caddede gözleri açik ve kendini koruyarak gezmek kadar güvenlidir.

S : Ayrilmayi yasiyorum ama fazla uzaga gidemiyorum neden?
C : Vücudumuzla astral bedenimizi birbirine baglayan bir kordon oldugu ileri sürülür, bazilarina göre gümüs renkli bir kordon, bazilarina göre vücuda dogru bir çekim alani, sonuçta astral beden vücudunu bulabilmesi için bir bag mutlaka olmalidir. Ýste bu kordon yada çekim alani bazi insanlarda gayet gevsek bazilarinda ise gergindir, gergin olmasi hizla vücuda geri dönmeye yada fazla uzaga gidememeye yolaçar. Sik denemeler sonucunda zamanla kordon yada çekim alani genisler ve istediginiz uzakliklara gidebilirsiniz.

S : Astral Seyahat sirasinda kordon koparsa ne olur?
C : Kordonun kopmasi sadece ölüm aninda olur, ama kordona disaridan müdahale etmek mümkün degildir, yani istesek te Astral Seyahat sirasinda kordonu kopartamayiz.

S : Astral Seyahat sirasinda farkli insanlarla karsilasiyorum bunlar kimler?
C : Seyahat sirasinda gördügünüz insanlarin kimler olduklari gittiginiz kademeye göre degisir, eger rüya kisminda iseniz muhtemelen o insanlar sizin bilinçaltinizin olusturdugu görüntülerdir, Þimdiki zaman diliminde iseniz gördükleriniz gerçek insanlardir. Paralel Evrenler Dünyasinda ise zaten bu dünyanin bir kopyasi oldugundan gördükleriniz normalde yasayan insanlarin kopyasi olan insanlardir

Farklı dökümanlardan alıntıdır…

Advertisements