Pegasus Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, Almanya pazarının kendileri için çok önemli olduğunu belirterek, kış tarifesinde Düsseldorf’tan 15 eurodan başlayan fiyatlarla Türkiye’ye yolcu taşıyacaklarını” söyledi.
Sabancı tarafından Köln’de verilen iftar yemeğinde, acente temsilcileriyle basın mensupları bir araya geldi.İftar yemeğinden sonra konuşma yapan Sabancı, Türk havacılık sektörünün uluslararası alanda rahatlıkla rekabet edebilecek güce ulaştığını ifade ederek, “Bu gücü sağlayan en büyük faktörlerin arasında eğitimli kadromuz, bilinçli teknik ekibimiz ve verdiğimiz hizmet kalitesi yer almaktadır. Pegasus, IATA üyeliğiyle kurumsal kimliğini daha da sağlamlaştırarak güçlü bir kimliğe ulaştı” diye konuştu. Türkiye’de iç
hatlarda tarifeli uçuşlara 2 yıl önce başladıklarını hatırlatan Sabancı, şunları belirtti:
“Türkiye’de tarifeli uçuşlarımızı oturttuktan sonra pazar payımızda artış oldu. İkinci hedefimiz ise yurt dışında tarifeli uçuşlara geçmek. Piyasada var olabilmek için insan kaynağına, pazarlamaya yatırım yapmak lazım. Dünyadaki havacılığın tarifeli uçuşlarla artık ayakta kalabileceğine inanıyoruz. Almanya, Avrupa’da en önemli pazar. Burada çok sayıda Türk işçisi ve Türkiye’ye tatile giden Alman var. Bu amaçla uçak filomuzu genişletiyoruz.
12 adet yeni Boeing 737-800 tipi uçak satın aldık, bunların tanesi 67 milyon dolar. Filomuzdaki uçak sayısı 30’a ulaşacak. Sektörde uzun vadeli düşünen bir hava yoluyuz. Şu anda bizim 2013 yatırım planımız mevcut. Yani 2013 yılında nerede ve ne zaman uçmak istediğimiz planlanmış vaziyette. Bu çok önemli.”
Dünyada artık farklı ülkelere ait havayolu şirketlerini, diğer başka bir ülkenin havayolu şirketinin satın alabildiğine de dikkati çeken Sabancı, gelecek dönemde kendilerinin bazı havayolu şirketleriyle stratejik işbirliği yapacaklarını sözlerine ekledi.
haberler . com

Advertisements