FREEBIRD, Haziran 2000 yılında kurulmuş ve 2001 yılında, 3 adet MD83 tipi uçakla operasyona başlamış olan, dünyaçapında seferler gerçekleştiren uluslararası bir charter havayolu şirketidir. Genç olmasına rağmen Türk özel sektör havayolu taşıyıcıları arasında sağlam bir altyapı üzerinde hızlı yükselişiyle dikkat çeken FREEBIRD, filosunda bulunan 3 Adet A320 ve 2 adet A321 uçağı ile operasyonlarına devam etmektedir. Ayrıca, FREEBIRD, Türk Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü tarafından, Yolcu / Kargo Taşımacılığı, Bakım kuruluşu ve Eğitim Kuruluşu olmak üzere 3 ayrı faaliyet alanında yetkilendirilmiştir.

FREEBIRD, havacılık sektöründe temsil, gözetim, yakıt, denetleme, brokerage ve güvenlik alanında 85’den fazla şirkete yer hizmetleri veren GÖZEN Grubu’nun bir şirketidir.

Mükemmelliği ulaşma çabasıyla FREEBIRD, müşterileri, çalışanları ve hissedarları için değer yaratmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda, 2001 yılında, Tüv Rheinland tarafından ISO 9001:2000 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi alan Türkiye’deki ilk Havayolu şirketi olduğu gibi, 2006 yılında ise IATA tarafından, IOSA tescilini alan ilk özel havayolu şirketi olmayı da başarmıştır.

Advertisements