Şimdi size Kemer hakkında söyleceklerimizi tek bir başlık altında kısa ve öz bir şekilde özetleyeceğim.Kemer bilindiği üzere Akdeniz bölgesinde bulunan Antalya ilinin bir ilçesidir.Bu yüzden Kemer oldukça turistiktir tabiki turistik özelliği Antalya’nın bir ilçesi olmasından gelmiyor fakat Antalya’nın Kemer’e katkıları oldukça fazladır.

Kemer oldukça güzel ve mavi bayraklı plajlara sahip bir tatil ilçesidir.Bölgedeki denizin güzelliği plaj ve sahilliğin güzelliğinin yanı sıra koylarının güzelliği bölgeyi önemli bir turistik merkez haline getirmektedir.Koylarının güzelliği sayesinde bölgede sürekli olarak tekne yat turları düzenlenmektedir.

Gengelde bu turlar günü birlik olarak düzenlebir fakat bazı işletmeler daha uzun çaplı bir gezi şeklindede düzenlemektedir.Bu koylar bölgeye gelenlerin mutlaka görmesi gereken yerler arasındadır.

Kemer’de ayrıca sadece deniz turizmi değil tarih turizmide yapılmaktadır.Bölge oldukça geniş bir tarihi geçmişe sahiptir.Bu yüzden bölgeye gelen turistler çok yönlü bir tatil yapmaktadır.İstedikleri zaman denize girip bölgedeki işletmelerdeki eğlencelere katılır.
İstedikleri zaman ise tarihi mekanları gezerek zaman geçirebilirler.

Ayrıca bölgedeki yatırımlar sayesinde bölgede bir çok hotel ve eğlence merkezi bulunmaktadır.BU eplence merkezlerinde eğlence sabahın ilk ışıklarına kadar sürmektedir.

Bölgenin tercihindeki bir diğer neden ise ulaşım yollarının oldukça elverişli olmasıdır.

Advertisements