Uçuz hatta bedava uçak bileti almanın mümkün oldugu şu günlerde aşagıdaki geyikler internette mailden maile dolaşmaya başladı. Ucuz uçak bileti hakkında olan bu geyikler cidden çok komik ve eglenceli. Ucuz uçak bileti alıp uçmak üzerine işte size yaşanmış olaylarında oldugu bazı komik olaylar ve yazılar :

Hanımefendi; sizin bu 9 YTL’lik bilet dediğiniz şey hani 8’den sonra 10’dan önce bir rakam var, ondan bahsediyorsunuz değil mi?

-Antalya’ya ayın 22’sine iki kişilik yer ayırtacağım. Yer var mı?-Var efendim hem de kampanyalı.-Ne kadar?-Bilet başı 9 YTL efendim.-?-Alo-Kardeşim bilet ne kadar dedim?-İki kişi 18 YTL, kişi başı dokuz YTL efendim.-Ya, gidin işinize saçmalamayın (içeriye seslenerek) yanlış düştü numara dalga geçiyor birisi.-Telefonu kapatır.

-Ben işadamıyım. Utanırım acenteden 9 YTL’lik bilet istemeye. Böyle telefonla direkt alamaz mıyım?

-Kızım İzmir’e 9 YTL’lik biletlerden istiyorum iki tane.-Maalesef İzmir’e tüm kampanya biletlerimiz satıldı efendim.-Adana’ya olsun o zaman.-Üzgünüm efendim Adana için olanlar da bitti maalesef.-Ya; nereye varsa ver kızım. Şu kadını ölmeden bi uçağa bindireyim.

(Kampanyanın birinci haftası. Tüm biletler tükendikten sonra)-İndirimli biletlerden istiyorum.-Maalesef tüm kampanya biletlerimiz satıldı efendim.-Yalancılar sizi.-Bineceğim uçağa. Bağıracağım ‘kim 9 YTL’lik biletlerden aldı diye’ kimse elini kaldırmazsa da sizi mahkemeye vereceğim.

-İndirimli bilet kaldı mı?-Tüm kampanya biletlerimiz satıldı efendim.-Ben öylesine sormuştum zaten. Olsa da almayacaktım.

-Samsun’a iki kişilik 9 YTL’lik biletlerden istiyorum. Ayın 8’ine.-Var efendim. İsimleri alayım lütfen.-Kızım bagajda filan değil, normal koltukta uçacağız değil mi biz?-Elbette efendim.-Emin misin sen?-Eminim tabi efendim.-İyi, alayım o zaman.

-Dokuz YTL’lik bilet almıştım ama bir değişiklik yapacağım.-Kampanya biletlerinde değişiklik yapamıyoruz efendim.-Diyarbakır yerine Erzurum olacaktı sadece.-Üzgünüm efendim dokuz YTL’lik biletlerimizde değişiklik yapamıyoruz.-Soyguncular.

-Ben gazeteciyim bir şey soracaktım.-Sizi İletişim Departmanımıza aktaralım efendim.-Yok yok, haberle ilgili değil. Konuştum şimdi departmanla doğruymuş kampanya. Ben, İzmir’e dokuz YTL’lik biletlerden kaldı mı diye soracaktım.

-Dokuz YTL’lik biletlerden istiyorum.-Hangi yön ve tarihe olacak efendim.-Hiç fark etmez. Çoluk çocuk uçak görsün.

-Bacım Gaziantep’e dokuz YTL’lik bilet alacaktım.-Maalesef hiç kalmadı efendim.-Hiç mi kalmadı?-Hiç kalmadı.-Nasıl olur. Binlerce bilet satıldı yani.-Kampanya dahilinde olanlar geçen hafta satıldı.-O kadar adam ne yapacak Antep’te hayret bir şey.

Advertisements