Abant’a tatil yapmayı cazip şekle getiren bir çok özellikler vardır.Şimdi size bu özelliklerden bazıları belirteceğiz.Abant’a aslında yapılacak bir çok aktivite vardır.Fakat bütün aktiviteleri anlatacak zamanı bulmak çok zor bu yüzden sizlere bazı özellikleri anlatmakla yetineceğiz.

Abant’ın en büyük özelliği sahip olduğu eşsiz güzellikteki göldür.Bu göl sayesinde bölgeye bir çok turist gelir yani kısacası Abant’ı Abant yapan bu göldür diyebiliriz.

Abant diğer bölgeler gibi deniz turizmi olarak değil de bir doğal güzellik bir dinlendirici tesis görevi görmektedir.Bu bölgede tatil yaparken diğer bölgelerdeki gibi aşırı derece eğlenerek yorulmassınız.Sabahın ilk ışıklarını bulan partilere katılma ihtiyacı duymassınız burdaki doğal güzellik sizi tatmin edecek niteliktedir.

Ayrıca Abant diğer bölgeler gibi yaz yada kış turizmi değil her mevsim turizm faaliyetleri olan bir gölgedir.Örneğin Abant’ta yaz aylarında giderek gölün eşsiz manzarısını izleyebilir.Bahar aylarında giderek etraftaki ağaçlar çiçekler ve diğer doğa ögelerini seyredebilir ve kış aylarında ise bölgedeki karın tadını çıkabilirsiniz.

Ayrıca bölgedeki göl manzaralı oteller ve diğer konaklama merkezlerinde konaklayabilir.Bu hotellerdeki aktivitelere de katılabilirsiniz.

Advertisements