Bolu ilinin 34 km güney tarafında bulunan, toprak kaymaları sonucunda oluşmuş, Abant gölünün çevresine kurulmuş olan birçok mekan hiç yokmuş gibi görünüyor ama büyük bir güzelliği içinde saklıyor. Bolu’ya uğramayı düşünmüyorsanız imkansız. Önce Bolu’ya daha sonrada oradan Abant’a ulaşmak gerekecek. İstanbul’dan Abant’a uzaklık 3 saat, Ankara ise 5 saat mesafede bulunuyor.
Tem yolu sona erdiğinde, buradaki tepeyi aştığınızda Abanta’da ulaşmış olacaksınız. Her mevsim güzel manzaraya sahip olan Abant’ta, yaz aylarında, gölün çevresinde bir öğle uykusu geçirebilirsiniz. Kışınsa, buz tutmuş bir göl manzarası. En güzel mevsimi bahar ayı olduğu için tavsiye edilir. Ağaç yapraklarının, yeşilden sarıya, veya sarıdan yeşile dönüşümünü görmek mükemmel. Bahar aylarının vazgeçilmezliğini asla çekinmeden umarsızca size sunar Abant.
Mangal yaparak temiz hava, yeşil doğa, göl manzarası, nilüfer çiçekleri eşliğinde mükemmel zaman geçirebilirsiniz. Mangalınız yoksa eğer kiralayabilirsiz. Mangal yapmaktan hoşlananlardan değilseniz eğer göl çevresinde bulunan restaurantlardan yiyebilirsiniz.
Yemek faslını birtirdikten sonra yürüyüş zamanı. GÖl etrafı gezisi yediklerinizi sindirmeniz için iyi olacaktır. Atla da çevreyi görme imkanınız var. Göle fırlatılma ihtimalini unutmayın. Daha önceden at binme deneyiminizi bulunmalı.

Advertisements