Kiriş Antalya’nın Kemer ilçesinin şirin bir tatil beldesidir.Bu belde daha çok Rus ve Alman Turistlerin tercihi olmaktadır.
Kiriş’in Kemer’e uzaklığı yaklaşık olarak 5 kmdır.Kirişe ulaşım Kemer bölgesinden oldukça kolaydır.Bölgede güzel sahiller ve portakal bahçeleride bulunmaktadır.

Bölgede portakal bahçeleri önemli bir gelir kaynağıdır.Bölgenin ikliminin portakal yetiştiriciliğine uygun olması bu bölgenin portakal tarımına açılmasının önemli etkenidir.ülkemizde portakal sadece Akdeniz yöresinde yetiştiği için Kiriş bu üreticilikten oldukça karlıdır.

Kiriş’in güzel plajları ve lüks konaklama merkezleri vardır.Bölgede gelen turistler para harcamayı seven , maddi açıdan iyi durumda olan yabancı turistlerdir.

Kiriş’te oldukça hareketli bir gece hayatıda bulunmaktadır.Bölgedeki eğlence merkezlerinin çokluğu bar , disco gibi eğlence merkezlerinin olması ve her gece partilerin olması bölgeye oldukça turist çekmektedir.

Bölgedeki gece hayatı sabahın ilk ışıklarına kadar bitmez.Gençler partilerde sabahlara kadar eğlenip daha sonra güneşin doğusunu izlemektedir.

Advertisements