Pamukkale Ege Böglesin’de bulunan Denizli ilinin turistik bir bölgesidir.Pamukkale turistik olma özelliğini bölgedeki traventerlere borçludur.Bu traventerler dünyada eşi benzerine oldukça az rastlanan cinsten bir güzelliktir.Adeta kar yağmış görüntüsünü veren traventerler bir çok tatil severe oldukça ilginç gelmetkedir.Pamukkale’ye bu yüzden her yıl bir çok turist gelmetktedir.

Bölgeye her bögleden ve yurtdışından çok sayıda turist gelmesi bölgede bazı hizmetlerin gelişmesine yol açmıştır.Bölgeye gelen turistler tüm ihtiyaçalarını burada gidermek zorunda oldukları için buraya önemli ölçüde bir döviz bırakmaktadır.Bölgeye gelen tatil severlerin en önemli gereksinimlerinden biri doğal olarak yemek ihtiyacıdır.Bölgedeki yeme içme ihtiyacını tatil severler çeşitli şekillerde karşılamaktadırlar.

Fakat bunu bir zevk olarak gerçekleştirmek istiyorlarsa bölgede oldukça kaliteli restoranlar mevcuttur.Bu restoranlarda oldukça kaliteli yiyecekler yiyebilirler.

Pamukkale’ye sürekli olarak farklı bölgelerden turist geldiği için her turistin damak tadı doğal olarak farklıdır.BUradaki usralar bu yüzden bir çok çeşit damak tadına hizmet eden farklı tadlara imza atmaktadır.

Pamukkale’nin ilginç manzarasında yemek yemek istiyorsanız bölgede bir çok restoran sizi beklemektedir.