Side’de bulunan mavi bayraklı plaj satısı dokuz. İlçede bulunan bazı plajlar şunlar;

* Titreyen Göller; 3000 m2’lik bir alanı kaplayan göl 22 tesis ve 18.000 yatak kapasitesi içinde barındırıyor. Kuş türleri bakımından da zengin. Karabataktan Pekin Ördeğine kadar çeşit görülebiliyor. Anlatılanlara göre bölgede yaşayan yaşlı bir balıkçı varmış. Göl kenarında yaşayan ve kuşları besleyen yaşlı bir balıkçı..
Burada yaşayan kuşlar ona o kadar alışmıştı ki onu gördüklerinde kanatlarını çırparak gelirlerdi. günlerden bir gün göle gelen avcılar ördeklerin bir kısmını vururlar. Yaşlı balıkçı durumu engellemek için avcıalrla konuşur. Ama avcıalr yaşlıyı iter ve vurdukları ördekleri almaya çalışırlar. Tam bu sırada diğer ördekler bir hortum oluşturup avcıları kaçırırlar. Söylenene göre bu mucizevi olaydan sonra göl titremeye başlamış. Çevrede yaşayan insanlar kuşların balıkçıya ağladığını iddia ediyorlar. Titreyen gölden iki tane var.
* Sorgun; Şirin ve çok doğal bir palaj olma özellliğiine sahip olan Sorgun MAnavgata yol alırken güneye giden yoldan 6 km gidildiğinde karşınıza çıkacaktır. Bunlardan iki tane var.
* Sİde; side plajı sevimli ve güzel bir yer. Diğer bölgelere göre daha küçük. SAdece güzeşlenmek yada dinlenmek için değil tarihi kalıntıları görmek içinde mükemmel bir plaj. Side 1 ve side 2 olarak ikiye ayrılır.
* Side Halk Plajı
* Club Ali Bey
* Sol Kamelya
* Köymeydanı Plajı

Advertisements